Valašsko je krásná hornatá krajina, s lesnatými svahy a pastvinami posetými starými staveními. Krajině dominuje nejvyšší hora radhošť, která se svými dřevěnými stavbami umístěnými na Pustevnách je ideálním víkendovým rodinným výletem. Nejlepší způsob poznávání Valašska je na kole. Kopce jsou posety starými cestami ve výborném stavu, na kterých často nepotkáte nikoho krom lesní zvěře. V následujících příspěvcích se Vám budeme snažit představit možnosti výletů u nás.

Valašské Meziříčí

Je také přezdívané Valašské Athény, status města získalo ve 14. století. Je jedním z kulturních center Valašska. Leží na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy, je vstupní branou do Beskyd a Vsetínských vrchů. Toto město nabízí svým návštěvníkům řadu památek, soch, zámků, kostelů a historických budov na náměstí. (Radnice, dům U dvanácti apoštolů). Valašské Meziříčí nabízí pestrou škálu sportovních možností. K dispozici je letní stadion, nedaleko se nachází i tenisové kurty, letní koupaliště, bowlingová herna a krytý bazén, zimní stadion s kuželnou. Okolí města je protkáno naučnými stezkami T. G. Masaryka, Jana Karafiáta, Veřovické Vrchy.

K nejvýznamnějším akcím města patří Valašská rally, přehlídka amatérských divadel, mezinárodní recitační soutěž poezie, folklorní festival Babí léto. Nenechte si ujít i mezinárodní hudební festival Valašský špalíček, festival hudby a dobrého jídla Gulášfest, či krajkářský, řemeslný a farmářský trh, kde je k zakoupení náš valašský frgál a další cukrářské a pekařské výrobky z naší pekárny.