Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Cyrilovo pekařství s.r.o. již od roku 1996 vyrábí valašské frgály, které se proslavily především díky nezaměnitelné chuti a dlouhé trvanlivosti. Kromě frgálů, na které se naše firma specializuje, vyrábíme také běžné pečivo a cukrářské výrobky podle klasických receptur. Pro potřeby svateb, nabízíme svatební výslužku na míru, dle Vašich potřeb namícháme zákusky, cukroví, koláče, a vše Vám zabalíme do stylových krabiček, které jsou i velice praktické na přepravu.

Rozhodujícím faktorem kvality koláčů jsou používané suroviny, které pečlivě vybíráme. Dalším významným faktorem pak je samozřejmě jak ruční zpracování těsta, vlastní výroba nádivek z ovocných sucharů zakoupených od místních sadařů, tak i správný výběr a kvalita koření. Největší zájem je tradičně o hruškové, tvarohové a dále makové frgály.Rozhodujícím faktorem kvality koláčů jsou používané suroviny, které pečlivě vybíráme. Dalším významným faktorem pak je samozřejmě jak ruční zpracování těsta, vlastní výroba nádivek z ovocných sucharů zakoupených od místních sadařů, tak i správný výběr a kvalita koření. Největší zájem je tradičně o hruškové, tvarohové a dále makové frgály.

Co to jsou vlastně frgály?

Jako každý region má i Valašsko své charakteristické speciality. K nim neodmyslitelně patří proslulé valašské frgály. Jsou tradičním koláčem regionu Valašska, určeným nejen pro svatby, oslavy narozenin a další významné události. Cyrilovo pekařství vyrábí frgály obvyklých druhů (makový frgál, tvarohový frgál, hruškový frgál), ale v průběhu let přibyly také nové, neobvyklé druhy, které můžete vyzkoušet v našich prodejnách.

Cyrilovo pekařství sezónně dodává i borůvkové, meruňkové a švestkové frgály, ale raději se drží tradičních druhů, protože marmelády se u něj používají minimálně. V mnoha případech dodáváme koláče jako prezentaci našeho valašského regionu a to i v zahraničí např. na Expo 2000 do Hannoveru, do Říma (Vatikánu), Moskvy, Japonska a do jiných zemí. Na koláčích si pochutnali naši vládní činitelé, včetně bývalého prezidenta Václava Havla.

Pravidelně jsme dodávali frgály panu Tomáši Baťovi, který si na nich při svých návštěvách České republiky vždy rád pochutnal. Také mnoho umělců se u nás zastavuje k nákupu tradičních frgálů, návštěva pana Radka Brzobohatého se svým synem Ondřejem i celým kolektivem filmařů nás mile potěšila.